Kinnisvaralaen on finantstoode, mis on mõeldud inimestele või ettevõtetele, kes soovivad soetada, renoveerida või investeerida kinnisvarasse. Laen kinnisvara tagatisel võimaldab laenuvõtjal kasutada olemasolevat kinnisvara vara tagatisena laenusumma saamiseks. See tähendab, et kui laenuvõtja ei suuda laenu tagasi maksta, võib laenuandja võtta tagatisvara endale ja müüa selle eesmärgiga laenu tagasi saada.

Kinnisvaralaenud võivad võtta erinevaid vorme, nagu hüpoteeklaen, teise rea hüpoteegiga laen või teise hüpoteegiga laen. Hüpoteeklaen on esmane laen, mis on seotud kinnisvaraga ning mida kasutatakse tavaliselt kinnisvara ostuks. Teise rea hüpoteegiga laen või teise hüpoteegiga laen tähendab aga seda, et kinnisvarale võetakse juba eksisteeriva hüpoteegi (esimese hüpoteegi) kõrvale täiendav hüpoteek, mille abil saab laenuvõtja lisaraha, sageli näiteks renoveerimiseks või suuremateks kulutusteks.

Kinnisvaralaenud sobivad neile, kes soovivad osta kinnisvara, kuid ei pruugi omada vajalikku rahasummat selleks. Samuti võivad ettevõtted kasutada kinnisvaralaenu oma äritegevuse laiendamiseks või uute objektide soetamiseks. Kuid laenu võtmine kinnisvara tagatisel tähendab ka finantskohustust ning laenuvõtja peab olema teadlik laenu tagasimaksmise kohustusest ja riskidest, mis kaasnevad kinnisvara väärtuse kõikumisega turul.

Vali taotlus

ÄRIKLIENT